Juwenalia 2008 – 7 czerwca

 Juwenalia 2008 – 7 czerwca

I znów święto żaków w WSE – po roku przerwy 7 czerwca w sobotę na dziedzińcu uczelni i sąsiednim parkingu odbyły się Juwenalia.

 Juwenalia otworzył Rektor WSE, w tych oto słowach:

Wielce czcigodny i dostojny Panie Burmistrzu,

My, Rektor i Senat Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni, stajemy oto przed Tobą na czele uciech i zabaw okrutnie spragnionych żaków bocheńskich, aby dopraszać się łaskawego przyzwolenia Waszmości na to, iżby ta brać żakowska, pobieraniem nauk utrudzona wielce, poharcować nieco i swej młodzieńczej werwie upust dać mogła, a grodu naszego mieszkańcom uciech różnych dostarczyć.

Prosimy przeto, iżbyś zgodnie z tradycyją klucze od grodu naszego prześwietnego na czas juwenaliów żakom bocheńskim przekazać raczył. Ci zaś dbać o to obiecują, iżby ich rządy w mieście szkody żadnej nikomu nie przyniosły, a przeciwnie, uciech i radości dostarczyły i w pamięci na długo zostały jako czas przyjemnie i radośnie z młodymi spędzony.

Bądź przeto łaskaw klucze od Miasta temu oto młodzieńcowi przekazać, który żakom bocheńskim przewodzi. On zaś tych kluczy strzec pilnie przyrzeka, a o godzinie, którą mu Waszmość wyznaczysz, punktualnie oddać obiecuje. On też w imieniu braci żakowskiej bocheńskiej na Wasze ręce zaproszenie dla wszystkich rajców miejskich i powiatowych a takoż i dla znamienitych mieszkańców naszego grodu składa, iżby we wspólnej zabawie udział wzięli.

Uczyń nam honor i zaproszenie to przyjmij, a na dowód przyzwolenia Juwenalia Bocheńskie Anno Domini 2008 rozpocznij.

Rektor

Prof. WSE dr hab. Ryszard Szewczyk

Dane w Bochni, 7 czerwca Roku Pańskiego 2008,

Po tak uroczystym przemówieniu żacy otrzymali klucz z rąk Burmistrza Miasta Bogdana Kosturkiewicza i juwenalia zostały rozpoczęte.

Głównym placem, na którym odbyło się studenckie święto, był boisko tym razem teren przy WSE, dzięki czemu było bardziej swojsko i kameralnie, a nie brakowało też rozrywki. Chłodną nieco atmosferę rozgrzewać zaczął bocheński zespół The Doctors. Zagrały również Duet w kapciach oraz Skafander, który bawił swą żywiołową muzyką aż do późnego wieczoru, do wyczerpania repertuaru, oraz na bisy. W międzyczasie wszyscy przybyli mogli zobaczyć pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu par z Klubu Tańca Towarzyskiego REGIS prowadzonego przez Pana Jana Czechowskiego.

W trakcie Juwenaliów rozstrzygnięto Turniej Wiedzy Ekonomicznej.
W Jury zasiedli:
Przewodniczący: Ryszard Szewczyk – Rektor WSE
Członkowie: Ludmiła Gut – Członek Rady Patronackiej była Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bochni
Alicja Dąbrowska – Dyrektor ZS nr 3 – Członek Rady Patronackiej Jerzy Wojnar – Kanclerz WSE

Zwycięzcami Turnieju okazały się cztery maturzystki.
Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Pacut z Zespołu Szkół w Czchowie.
Drugie miejsce Urszula Krzyżak również Zespołu Szkół w Czchowie.
Trzecie miejsce ex equo zajęły: Monika Matyaszek z I LO w Bochni oraz Karolina Bratownik
z ZS nr3 w Bochni. Jak co roku zwycięzcy uzyskali pokrycie kosztów opłaty wpisowej i czesnego za pierwszy rok studiów w WSE Bochni. Poza tym wszyscy finaliści Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez: Założycieli WSE, Urząd Miasta oraz władze WSE.

W tym roku po raz pierwszy władze WSE i jej studenci zaprosili do wspólnej zabawy uczniów szkół średnich dla których przewidziano spotkanie z władzami uczelni, możliwość zapoznania się z systemem i programem studiów, kadrą nauczycieli akademickich oraz innymi aspektami kształcenia w WSE. Dla uczniów szkół średnich przygotowano też turniej gry w Eurobusiness oraz nagrodę niespodziankę. Szkoda, że uczniowie stawili się bardzo nielicznie, a do gry w Eurobusiness zabrakło chętnych. W tej sytuacji w turnieju wzięło udział pięciu studentów z których najlepszym okazał się Tomasz Pulak student IV semestru. Po zakończeniu gry Eurobusiness Prorektor Andrzej Sułkowski wręczył zwycięzcy nagrodę w postaci odtwarzacza MP4. Taką samą nagrodę niespodziankę dla młodzieży szkół średnich wylosował uczeń Damian Krzeczowski z I LO
w Bochni.

Głównym hitem programu były wybory Najmilszej Studentki uczelni. Dziewięć kandydatek profesjonalnie przygotowanych do imprezy przez Pana Tomasza Gołębiowskiego prezentowało układy taneczne, kreacje wieczorowe, odpowiadało na wylosowane pytania.

W skład jury weszli:
Przewodniczący: Jacek Pająk - Starosta Powiatu Bocheńskiego
Członkowie: Bogdan Kosturkiewicz – Burmistrz Miasta Bochni
Ryszard Najbarowski – Przewodniczący Rady Miejskiej
Przemysław Konieczny – Redaktor „Dziennika Polskiego”
Jerzy Wojnar – Kanclerz WSE
Marcin Michałowski – Przewodniczący Samorządu Studenckiego
W bardzo mocnej konkurencji zwyciężyła Kinga Wojas studentka drugiego roku finansów i rachunkowości mieszkanka Stanisławic. Należy podkreślić, że wszystkie kandydatki zaprezentowały się doskonale i do ostatniej chwili trudno było wyrokować, która z nich zwycięży.

Nagrodą dla miss bocheńskich juwenaliów był cyfrowy aparat fotograficzny. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Bochnia. Komplet srebrnej biżuterii został ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Pozostałe uczestniczki wyborów na najmilszą otrzymały również srebrną biżuterię, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe. Otrzymały też inne nagrody ufundowane przez Rektora WSE, Kanclerza, Prorektora, Dziekana WSE, Browar „Okocim” oraz „Ziemię Bocheńską”

Organizatorem technicznym Juwenaliów 2008 była firma Krzysztofa Pławeckiego – Estrada Plus.
Zapewniła świetne warunki i bardzo sprawny przebieg imprezy. W opinii wszystkich uczestników całe Juwenalia były bardzo udane, przebiegły w świetnej atmosferze, a publiczność, choć nieliczna bawiła się doskonale.
Zabawa trwała aż do 23.00.

Studenci nie zapomnieli oczywiście oddać klucza do bram grodu.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy, a w szczególności licznym sponsorom i fundatorom nagród. Dziękujemy także władzom miasta i Gminy Bochnia za przychylność, pomoc w organizacji i bardzo aktywny udział w przebiegu Juwenaliów.Sponsorzy – Juwenalia 2008:

Firma CONTIMAX
Browar OKOCIM
Starostwo Powiatowe
Urząd Miasta Bochni
Urząd Gminy
Coca-Cola
Niepołomice
HORECA – Kazimierz i Bogdan Budek
Stalprodukt – Profil
Stalprodukt – Serwis
Tadeusz Broszkiewicz

Janina Broszkiewicz
Gabinet Weterynaryjny Izawet
Ziemia Bocheńska – Piotr Skoczek
Bar Gastronomiczny – Pawulski Marek
Adam Zatorski
Henryk Kołdras

Samorząd Studencki WSE

Założyciel Edukacja Ekonomiczna

Ryszard Szewczyk
Maria i Jerzy Wojnar
Elżbieta Maciejowska
Andrzej Sułkowski

Galeria zdjęc:
 
Powrót