Najemnicy Bocheńscy rozpoczęli sezon.

28 marca 2010

 

Dnia 28 marca Najemnicy Bocheńscy partner Wyższej Szkoły Ekonomicznej rozpoczęli swój sezon. Tym razem rozpoczął się on nietypowo bo od prowadzenia warsztatów rzemiosła dawnego i pokazów, podczas „rycerskiej” części obchodów Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej. Święto to stało się wspaniałą okazją do zaprezentowania szerokim rzeszom zarówno Wyższej Szkoły Ekonomicznej, jedynej w naszym regionie wyższej uczelni, jak i przybliżenia Najemników Bocheńskich. Była to także okazja do poznania ciekawych ludzi. Jednym z nich był świętej pamięci Władysław Stasiak szef kancelarii Prezydenta Rp.

 

Rozmowa z panem Ministrem trwała dłuższy czas interesowała go zarówno Szkoła, kierunki na jakich można studiować, jak i Najemnicy, to co robią i jak działają, obiecał, że jeśli jeszcze się spotkamy na jakimś wyjeździe to wtedy spędzi z nami więcej czasu, niestety dzisiaj już wiemy że do kolejnego spotkania nigdy już nie dojdzie.

Kolejny raz Najemnicy Bocheńscy zaprezentowali barwy WSE podczas dorocznego święta Rękawki odbywającego się jak co roku we wtorek, pierwszy dzień po Wielkanocy na Kopcu Kraka w Krakowie. Byliśmy bardzo widoczni, rozstawiliśmy dyby i zakuwaliśmy kogo się dało, między innymi prezenterów pogody TVN meteo co zaowocowało prognozą pogody z przed naszego namiotu.

A teraz nadchodzi kolejna okazja żeby przybliżyć mieszkańcom Bochni i nie tylko Wyższą Szkołę Ekonomiczną. Dnia 30 kwietnia o godzinie 16.45 rozpocznie się bowiem „Wjazd Króla Kazimierza Wielkiego do Bochni” .Jest to impreza plenerowa którą zaplanowano jest na płycie rynku. Będzie to wielkie przedsięwzięcie w którym weźmie udział ponad 80 osób w replikach strojów z czasów Króla Kazimierza Wielkiego. Najemnicy Bocheńscy tym razem stworzą orszak zakonny. W jego skład wejdzie Biskup i około 15 osób zakonnych, zarówno zakonnic jak i zakonników. Stroje są już przez nas przygotowywane w zaciszu Lochu Najemników w podziemiach WSE. Wszystkich chętnych zarówno do udziału w orszaku zakonnym, jak i do obejrzenia Uroczystości, serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Kasprzyk

Galeria zdjęc:
 
Powrót