OSTATNI WYKŁAD – ROZDANIE DYPLOMÓW

BOCHEŃSKI UNIWERSYTET OTWARTY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE EKONOMICZNEJ W BOCHNI

16 czerwca 2010

OSTATNI WYKŁAD – ROZDANIE DYPLOMÓW

W środę 16 czerwca 2010 roku miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów uczestnikom Bocheńskiego Uniwersytetu Otwartego.

Odbył się również ostatni w tym semestrze wykład.

W uroczystości ze strony Uczelni uczestniczyli: Rektor Uczelni prof. dr Elżbieta Maciejowska, Kanclerz mgr Jerzy Wojnar oraz dr inż. Andrzej Sułkowski.

Dr Andrzej Sułkowski powitał Władze Uczelni oraz uczestników BUO.

Następnie Pani Rektor w krótkich słowach powiedziała, że w momencie uruchamiania BUO była nastawiona nieco sceptycznie do powyższej inicjatywy lecz rzeczywistość przekroczyła wszelkie oczekiwania i z radością stwierdziła, że należy kontynuować wykłady na Bocheńskim Uniwersytecie Otwartym, na które w nowym roku akademickim już dziś zaprasza wszystkich spragnionych wiedzy i kontaktu z ciekawymi ludźmi.

Później nastąpiło wręczenie Dyplomów. Otrzymali je tylko słuchacze, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia BUO w dwu semestrach, zimowym i letnim.

Na koniec odbył się ostatni w tym semestrze wykład. Wygłoszony został przez Krzysztofa Kasprzyka reprezentującego „Najemników Bocheńskich”. Jest to bractwo rycerskie – oficjalny partner WSE. Krzysztof Kasprzyk przedstawił genezę powyższego bractwa, opowiedział krótko jak wyglądało życie w wiekach od IX do XI.

Rycerze zaprezentowali pokaz rzemiosł dawnych (hafty, krajki, plecionki, szewstwo, krawiectwo, rzeźbiarstwo) oraz przedstawili krótkie scenki w historycznych strojach.

Galeria zdjęc:
 
Powrót