NAJEMNICY BOCHEŃSCY – SEZON 2010

Najemnicy Bocheńscy - partner WSE mają zaszczyt zaprezentować fotorelację ze swej działalności w roku 2010. Sezon ten był dla nas przełomowym, do tej pory nasza działalność opierała się wyłącznie o odtwarzanie wczesnego średniowiecza co obrazował nasz „orszak kupców wikingów z Rusi”.

W tym roku zajęliśmy się również okresem późnego średniowiecza, ze względu na to, że chcieliśmy wziąć czynny udział w obchodach dotyczących okrągłych rocznic związanych z królem Kazimierzem Wielkim i bitwą pod Grunwaldem.

Na potrzeby „odwiedzin” króla Kazimierza Wielkiego w Bochni powołaliśmy orszak zakonny wraz z biskupem na czele. W tym celu przygotowaliśmy stroje mieszkańców XIII-wiecznej osady, w nich też zagraliśmy w filmie pod roboczym tytułem „Salt Mine history”. Film, który reżyserował Andrzej Celiński opowiada o początkach wydobycia „białego złota” na terenie Bocheńszczyzny. Film ten będzie główną atrakcją powstającej w podziemiach Kopalni nowej multimedialnej trasy turystycznej. Teraz zaś jesteśmy na etapie tworzenia zbrojnej gwardii z wieku XV. I to nie koniec naszych planów na przyszłość, kolejne osoby włączające się w naszą działalność przynoszą ze sobą wciąż nowe fascynacje, które wspólnie wprowadzamy w życie. Tak było między innymi w przypadku wieczoru poetyckiego, jaki przygotowaliśmy dla jednej z naszych koleżanek z Najemników Bocheńkich.

To tyle o nas, a teraz zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Galeria zdjęc:
 
Powrót