Juwenalia 2006 – 2, 3 czerwca

Jak co roku Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni była organizatorem juwenaliów, które trwały dwa dni: w piątek i sobotę 2 i 3 czerwca. Święto żaków stało pod znakiem deszczu, który nieco popsuł nastroje i zabawę.

Juwenalia Bocheńskie rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem studentów i kadry profesorskiej spod uczelni na Bocheński Rynek. Tam rektor Ryszard Szewczyk w imieniu żaków poprosił burmistrza Wojciecha Cholewę o przekazanie klucza od bram miasta na ręce żaków następujących słowach:

Wielce czcigodny Panie Burmistrzu,

Nasz przesławny gród bocheński trwał i rozwijał się w ciszy i spokoju przez przeszło siedem wieków i pewnie żyłby tak nadal, gdyby nie to, że w roku 2001 pojawili się w nim żacy z Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni. Oni to bowiem – jak wszyscy młodzi – do zabawy i do psot wszelakich zawsze skorzy, juwenalia mieć zapragnęli i po raz czwarty już w historii Bochni chcą Cię za moim pośrednictwem uniżenie prosić o przyzwolenie na rozpoczęcie czasu zabaw różnych, jakie na juwenalia roku 2006 przygotowali. Okaż im zatem łaskawość swoją i na jej dowód klucze od miasta przekaż, aby uświęconą żakowską tradycją przez dwa dni grodem naszym rządzić mogli i jego mieszkańców bawić. Oni zaś obiecują w rządach owych umiar i roztropność wykazywać, a po upływie danego im czasu, to jest jutro wieczorem, miasto Bochnię w nienaruszonym stanie w Twoje władanie ponownie oddać. Zechciej też żakom honor uczynić i do ich zabaw się włączyć, a i rajców miejskich i wszystkich mieszkańców naszego przesławnego grodu do tego samego zachęcić.

Bochnia, 2 czerwca 2006 r.

Po tym uroczystym przemówieniu żacy otrzymali klucz i juwenalia zostały otwarte.

Później odbył się koncert krakowskiego zespołu GLAMURET.

O godzinie 18-tej na chodenickim boisku rozgrywany był towarzyski mecz WSE - URZĄD MIASTA. Walka była zacięta i drużyna studentów dopiero w rzutach karnych pokonała reprezentację samorządowców.

Zaś o godzinie 20–tej rozpoczął się wieczorny koncert bocheńskiego zespołu SANDMAN. Zgromadziło to nieco większą widownię, i pomimo pogody raczej jesiennej niż letniej występ należy uznać za całkiem udany.

Niestety w sobotę pogoda również nie dopisała. W związku z tym nie odbył się występ cheerleaderek z II LO, ale pozostałe punkty następowały po sobie już bez większych zmian.
Tak więc na scenie o godzinie 16.45 rozegrał się m.in. Finał Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Zakwalifikowało się do niego 13 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne regionu m.in.: I LO, ZS nr 1, ZS nr 3 i Liceum w Dąbrowicy. Zwycięska trójka: Paweł Boraca, Arkadiusz Sumara i Krzysztof Palej otrzymała indeksy na WSE wraz z opłaconym czesnym za dwa pierwsze semestry nauki.

Później ok. godziny 18-tej odbył się też chrzest beanów (pierwszoroczniaków) oraz wybory Najmilszej Studentki i Najmilszego Studenta Juwenaliów 2006. Zostali nimi Sylwia Smyda i Grzegorz Bucenko, którzy udowodnili, że potrafią z uśmiechem na ustach pić kwasek cytrynowy przegryzając papryką, a nie straszny im także huk pękających balonów.

Na koniec tegorocznego święta żaków odbył się koncert bocheńskiego składu NoBoTak oraz towarzyszących mu zespołów: Green Borz i Less Stress.

Studenci nie zapomnieli oczywiście oddać klucza do bram grodu.

Galeria zdjęc:
 
Powrót